با تکنیک‌های تولید محتوای سایت های حقوقی ، برنده نبرد گوگلیاتور باشید!

نکات تولید محتوای کپی رایتینگ
نکات تولید محتوای کپی رایتینگ
ژانویه 10, 2021
کسب درآمد از تولید محتوا
5 راز کسب درآمد از تولید محتوا ، پول پارو کن!
ژانویه 12, 2021

با تکنیک‌های تولید محتوای سایت های حقوقی ، برنده نبرد گوگلیاتور باشید!

با افزایش مشکلات و اختلافات دعاوی، این روزها شاهد تأسیس شرکت‌های بسیاری در زمینه حقوقی هستیم که به حل تعارضات اجتماعی می‌پردازند. تولید محتوای سایت های حقوقی که معمولا تابعه این شرکت‌ها هستند، نبردی را میان وب‌سایت‌ها برای دستیابی به نتایج بهتر گوگل به‌پا کرده است.

این روزها شرکت‌هایی پرونده‌ حقوقی بیشتری را از آن خود می‌کنند که از نظر مخاطبان شناخته‌شده‌تر باشند و برای دیده‌شدن چه جایی بهتر از بستر اینترنت؟ شما در این قالب‌ فرصت طلایی در اختیار دارید که به جلب اعتماد و نظر مشتریان بپردازید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از مخاطبان حقوقی در ابتدا به گوگل سری می‌زنند و سوالات حقوقی خود را از این موتور جست‌وجوگر می‌پرسند. در این راستا به سایت‌هایی اعتماد می‌کنند که جواب درستی برای سوالات آن‌ها داشته باشند.

از آنجایی‌که سایت‌های بسیاری در این زمینه فعالیت می‌کنند، باید نکات و ترفندهایی را برای تولید محتوای سایت های حقوقی بدانید که چند گام شما را جلوتر بیندازد. تیمحتوا قصد دارد در این نوشتار این نکات که حاصل سال‌ها تجربه است را در اختیار شما بگذارد. با ما و با بررسی این نکات ریز و درشت همراه باشید.

با شناخت مخاطبین خود، سه هیچ از بقیه جلوتر هستید!

تولید محتوا در وب‌سایت‌های مختلف ترفندهای خاص خود را دارید؛ اما همه آن‌ها در یک چیز مشترک و هم‌صدا هستند؛ شناخت مخاطبان.

حتما مثل معروف در این زمینه را شنیده‌اید که فردی برای بریدن شمار زیادی از درختان بیش‌از نیمی از وقت خود را به تیز کردن تبر اختصاص می‌دهد. شما نیز درصورتی‌که بتوانید مخاطبان خود را به‌خوبی بشناسید، تقریبا 80 درصد راه سخت خود را پیموده‌ و از دیگر رقبای خود پیشی گرفته‌اید.

تولید محتوای سایت های حقوقی

شناخت پرسونای مخاطب

این شناخت به چه معناست؟ چه زمان می‌توان گفت که شما مخاطبین خود را به‌خوبی می‌شناسید و قادر به رفع نیازهای آنان هستید؟
• آن‌ها دقیقا به دنبال یافتن چه سوالاتی هستند؟
• تا چه اندازه در درک مسائل حقوقی توانمند هستند؟
• سوالات متداول آن‌ها چیست؟
• تا چه حد با قوانین و مقررات حقوقی آشنا هستند؟

برای یافتن پاسخ این سوالات روش‌های متنوعی را در پیش دارید که بسته به سلیقه شما متفاوت خواهد بود. درهرحال بهتر است جواب آن‌ها را بدانید و از این تحلیل‌های تخصصی برای ادامه کار خود بهره بگیرید.

پاسخ به نیازهای مخاطبان!

مرحله بعد از شناخت خواسته‌ها، برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای برای پاسخ‌گویی به آن‌‌هاست. به‌عنوان مثال اگر متوجه شدید که مخاطبان شما درک پایینی از مسائل حقوقی دارند و با روند کار آشنایی خاصی ندارند، بهتر است در هر مسئله‌ای تمام ریزه‌کاری‌های ممکن، نوع مجازات، وثیقه و موضوعاتی از این دست را با جزئیات کامل ارائه دهید.

تولید محتوای سایت های حقوقی

پاسخ به نیازهای بازدیدکنندگان

محتواهای شما باید به‌گونه‌ای تدوین شوند که مخاطبان به‌راحتی با عواقب امور و مسائل حقوقی مختلف آشنا شوند. مطمئن شوید که از پس این کار بر خواهید آمد.

پس از شناسایی سوالات متداول آن‌ها همه تلاش خود را به‌کار ببندید که تمامی این سوالات را در ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار آن‌ها قرار دهید. شاید برای شما عجیب باشد؛ اما بخش سوالات متداول یکی از پربازدیدترین صفحات هر وب‌‌سایتی است؛ از آن غافل نشوید!

فرم و لحن مناسب خود را بیابید

اگرچه معمولا لحن تولید محتوای سایت های حقوقی رسمی و کاملا فنی است، شما باید فرم و شکل خاصی برای کسب‌وکار خود دست‌وپا کنید. مقصود ما این نیست که از لحن محاوره و غیر رسمی برای گفت‌وگو با مخابان خود استفاده کنید؛ به‌دنبال قالبی باشید که شما را در ذهن مخاطبان خاص و منحصربه‌فرد می‌کند!

این مسئله نیز کاملا به نوع شناختی که از بازدیدکنندگان خود پیدا کرده‌اید وابسته است. آیا لازم است برای درک بهتر مقصود خود از پادکست استفاده کنید؟ عناصر گرافیکی یا ویدئوهای جذاب چطور؟ فراموش نکنید که این مسئله یک نبرد تمام‌عیار است که نباید آن را به‌راحتی واگذار کنید.

تولید محتوای سایت های حقوقی

لحن مناسب محتوای حقوقی

قالب‌های مختلفی را امتحان کنید و میزان رضایت مخاطبان خود را براساس معیارهای مختلفی بیابید. از تلاش‌کردن نهراسید و سعی کنید برای جلب‌نظر مشتریان ساختارهای قدیمی را بشکنید یا آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

این را فراموش نکنید؛ برای افزایش بازدیدکنندگان و مراجعات، باید فنون تولید محتوای سایت های حقوقی را بیاموزید و محتوایی استثنایی عرضه کنید.

توانایی‌های خود را به رخ بکشید!

اینجا تنها جایی است که اگر توانایی‌های خود را به نمایش درآورید، کسی از شما خرده نخواهد گرفت. درواقع مشتریان به وب‌سایت شما سری می‌زنند که ببینند چه در چنته دارید. خجالت یا فروتنی در این زمینه از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند کسب‌وکار شما را با خاک یکسان کند.

یک قالب مناسب تهیه کنید و آمارها و ارقام مرتبط با فعالیت رسمی و قانونی خود را منتشر کنید. تاکنون موفق به دریافت و گذراندن چند پرونده حقوقی بوده‌اید؟ چرا اجازه نمی‌دهید مخاطبان شما سطح تبحر و مهارت‌های شما را بدانند؟

با انتشار این اطلاعات و آمارها درک درستی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید. آن‌ها با آگاهی از سطح دانش و مهارت‌های شما به شما اعتماد بیشتری خواهند داشت. درواقع این اقدام ابزاری است که به شما اعتباری را اعطا می‌کند که در پی آن هستید.

متمایز رفتار کنید

یکی از تکنیک‌هایی که به شما کمک می‌کند در این نبرد هیجان‌انگیز موفق باشید، استفاده از ایده‌های جدید و نوین برای پیش‌برد اهداف معمولی است. درواقع شما باید نقطه تفاوتی میان خود و دیگر وب‌سایت‌ها ایجاد کنید. درغیراین‌صورت چرا آن‌ها باید شما را انتخاب کنند؟

تولید محتوای سایت های حقوقی

ایجاد تمایز در حرفه

استفاده از فیلم، تصویر و اینفوگرافیک‌ها در این مسیر به شما کمک موثری خواهند کرد. با به‌کارگیری این ترفندها فرصت دارید که مدت‌زمانی که مخاطبان تصادفی یا مشتریان همیشگی در سایت شما وقت می‌گذارنند افزایش یابد و چه چیز از این بهتر؟

از آنجایی‌که متون حقوقی بسیار سخت فهمیده می‌شوند، استفاده از ویدئوهایی که این فرآیند را آسان‌تر می‌کنند و توضیحات کلامی، صوتی یا تصویری را عرضه می‌کنند اهمیت بالایی برای مخاطبان دارند. مطمئن باشید از تولید چنین محتواهایی پشیمان نخواهید شد!

آنچه در تولید محتوای حقوقی گذشت…

تولید محتوا برای سایت های حقوقی نیازمند آگاهی از برخی نکات و تکنیک‌هایی است که شما را در این مسیر راهنمایی می‌کند. شما به‌عنوان فردی که صاحب چنین سایتی هستید، باید در ابتدا درک مناسبی از نیازها و سوالات مخاطبان خود داشته باشید.

این آگاهی سنگ‌بنایی برای برنامه‌ریزی و اقدامات بعدی شما خواهد شد. سپس باید تمام تلاش خود را برای رفع این نیازها به‌کار ببندید. توجه داشته باشید متون حقوقی به‌اندازه کافی سخت درک می‌شوند؛ تلاش کنید از اینفوگرافیک، ویدئو و صوت‌های مختلف برای فهم بهتر محتوای خود بهره بگیرید.

لحن مناسبی را برای کسب‌وکار خود بیابید و از آن برای ایجاد اعتماد و اعتبار نزد مخاطبان خود استفاده کنید. همچنین انتشار آمار فعالیت‌های شما می‌تواند اثرگذاری مثبتی در جلب این اعتماد داشته باشد. همچنین تلاش کنید محتوای منحصربه‌فرد و ارزشمندی را مطابق با نیازهای مخاطبان خود تولید کنید.

تیمحتوا همه تلاش خود را به کار بسته است که شما را برای بهره‌مندی از یک وب‌سایت حرفه‌ای و کارآمد در حوزه حقوقی راهنمایی کند. درصورتی‌که تجارب ارزشمندی در این حوزه دارید یا تجربه مدیریت این قبیل وب‌سایت‌ها را در کارنامه دارید؛ آن را با ما در میان بگذارید.

 

برگرفته از
تکنیک‌هایی برای تولید محتوای حقوقی که گوگل دوست دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *