محتوا راهکاری مقرون‌به‌صرفه برای جلب مشتری

اعجاز تولید محتوا برای سایت فروش عطر
ژانویه 13, 2021
فنون طلایی تولید محتوا برای فروشگاه لوازم خانگی
ژانویه 20, 2021

محتوا راهکاری مقرون‌به‌صرفه برای جلب مشتری

این روزها تعداد کسانی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت شده‌اند در مقایسه با گذشته به مراتب بیشتر است. همین مسئله باعث شده است که بازاریابی در این حوزه نیز با استقبال بیشتری روبه‌رو شود. فراموش نکنید که پیدا کردن محتوا راهکاری ‌مقرون‌به‌صرفه برای ترویج کسب‌وکار و برگ برنده شما باشید.
بازاریابی محتوایی بهترین راهی است که پیش رو دارید. فرقی نمی کند در چه زمینه فعالیت دارید، شما به محتوا نیاز دارید. کاربران امروز با کاربران 10 سال پیش فرق دارند. کاربران در گذشته بهترین راه برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز خود را نمی دانستند. تعداد سایت‌هایی معتبری که از طریق اینترنت خدمات خود را عرضه می‌کردند نیز به دشت محدود بود. اگر آن زمان وارد این تجارت شده بودید، رقیب چندانی در اطراف شما وجود نداشت. اما از طرفی کاربران زیادی هم در اینترنت حضور نداشتند.
اما این روزها هر جست‌وجو در گوگل چندین و چند صفحه نتیجه را برای شما به نمایش می‌گذارد. شاید فکر کنید انتخاب برای کاربر دشوار شده است. اما اگر نگران دیده شدن سایت خود هستید باید بدانید که گوگل راهکاری برای رفع نیاز کاربران در نظر گرفته است. گوگل به نیابت از کاربران صلاحیت سایت‌ها را تعیین می‌کند.
سایتی که صلاحیت کافی را دارد برای کاربر نمایش داده می‌شود. اما شما کجای ماجر هستید. چطور می‌خواهید اعتبار خود را افزایش دهید؟ گوگل چطور باید به شما اعتماد کند؟ با ما همراه باشید.

اعتبار سایت

گوگل و محتوا

گوگل شما را نمی شناسد، اما محتوا را چرا؟

تعداد دامنه‌هایی هر روز در گوگل اعلام حضور می‌کنند در حال افزایش است. سایت‌ها از طراحی های گرافیکی و سئوکاران برجسته‌ای برای دستیابی به اهداف خود استفاده می‌کنند. اما نکته‌ای که نباید از یاد ببرید این است که گوگل هیچ علاقه‌ای به طراحی سایت و برند شما ندارد. درواقع تا زمانی که کاربری به سایت واکنش ندهد، سایت از نگاه گوگل پنهان است.
اولین باری که کاربر با سایتی وارد تعامل می‌شود، توجه گوگل به سایت جلب می‌شود. اکنون زمان آن است که نتیجه تعامل شما هویت سایت را بسازد.
گوگل به دنبال سایت‌هایی است که برای رفع نیاز کاربران تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند. اگر سایت شما حرفی برای کاربر نداشته باشد، در نزد گوگل نیز جایگاهی ندارد.

محتوا

نقش محتوا

بازاریابی محتوای در کجای این معادله قرار می گیرد؟

بازاریابی محتوای تلاشی است در راستای شناسایی مخاطب و نیازهای او که سرانجام به خلق محتوایی ختم می‌شود که درمان‌گر است.
با استفاده از بازاریابی محتوای با کمترین هزینه و کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتایج دلخواه دست پیدا می‌کنید. به یاد داشته باشید که مخاطب شما به دنبال پیدا کردن بهترین سایت است. اینترنت پر است از سایت‌هایی که به خوبی قادر به رفع نیاز کاربران بوده است. شما نیز باید استفاده از بازاریابی محتوایی توجه گوگل و کاربران را به خود جلب کنید.
بازاریابی محتوایی سایت شما نشان می‌دهد که تا چه اندازه کاربران سایت را می‌شناسید. آیا می‌دانید که کاربر چرا باید به دنبال «محتوا راهکاری مقرون‌به‌صرفه» وارد سایت شما شود.
کاربران در تشخیص سایت خوب از بد توانمند شده‌اند و زمان خود را صرف سایت های بی ارزش ‌نمی‌کنند. بنابراین اگر تا این لحظه بازاریابی محتوایی برای شما انتشار محتواهایی بوده که در سایت‌های دیگر دیده‌اید باید با موفقیت در این حوزه خداحافظی کنید.

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

چرا باید بازاریابی محتوای را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید؟

سایت به خودی خود هزینه‌های بسیاری را برای شما در پی دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که راه‌اندازی سایت در ادامه هزینه‌های بیشتری را در پی خواهد داشت. شما همواره باید بودجه‌ای را برای ادامه فعالیت سایت در نظر بگیرید. بنابراین شاید بودجه چندانی برای تبلیغات یا استفاده از گوگل ادز نداشته باشید.
راستش را بخواهید حتی اگر بودجه بی‌انتهایی برای سایت خود داشته باشید، نیز بهتر است بازاریابی محتوایی را جدی بگیرید. سایت باید طراحی مناسبی داشته باشد، هاست وسرور سایت باید قدرتمند باشد. کاربران به هیچ عنوان از یک طراحی ضعیف و سرعت بارگذاری پایین استقبال نمی‌کنند. بنابراین باید بودجه کافی را برای این بخش در نظر بگیرید.
اما همانطور که گفته شدگوگل به دنبال سایت‌ها خوشگل نیست. برای جلب توجه کاربر باید ثابت کنید که از تجربه کافی در زمینه کاری خود برخوردار هستید. اگر سایت شما برای یک کلینیک راه‌اندازی شده است، باید به کاربر نشان دهید که با تمام روش‌های درمانی موجود در کلینیک آشنا هستید و نیاز آنها را می شناسید.

در این صورت شما با سوالات متدوال آنها نیز آشنا هستید، این امر به کاربر نشان می‌دهد که مرجع درستی برای یافتن سوالات خود یافته است.
از طرفی راه تعامل شما با کاربران محتواست. کاربرا با مطالعه مقالات و بلاگ سایت شما به هویت برند شما پی می‌برد. با انتخاب هوشمندانه محتوا و محتوانویسان سایت خود با زبانی با کاربران سایت سخن بگویید که شنیده می‌شود. کاربران از مطالعه سایتی که برای افزایش اطلاعات آنها تهیه شده است و نه برای فریفتن آنها لذت می‌برند. این احساس خوش کاربر را دوباره به سایت باز می‌گرداند.

محتوای برنده

بازاریابی محتوا

تولید محتوا آشتی با کاربر

برای جلب توجه کاربر باید به دنبال تولید محتوا باشید. تولید محتوایی که ارزشمند است و حرف های زیادی را در خود جای داده است. با استفاده از بازاریابی محتوا خود را به کاربران ثابت کنید. مشتریانی که اطلاعات موثقی را از سایت شما به دست آورده‌اند و تجربیات شخصی شما را در سایت مطالعه کرده‌اند، با شما احساس نزدیکی می‌کنند. آنها برای رفع نیاز خود شما را انتخاب می کنند. حال این نیاز می‌خواهد مطالعه آخرین مقاله بلاگ شما باشد یا خرید محصولی از فروشگاه شما.

بازاریابی محتوا پل ارتباطی محکمی را میان شما و کاربران ایجاد می‌کند. اما اگر این ارتباط را دست بگیرید. این رابطه دوامی نخواهد داشت.
از معمار درستی برای ساختن این راه ارتباطی استفاده کنید. تیمحتوا با گروهی از نویسندگان دست به قلم در کنار شما خواهد بود. با ما برند خود را به کاربر معرفی کنید. تولید محتوا را به شیوه‌ای متفاوت تجربه کنید. به یاد داشته باشید که این کار مزایای بسیاری را برای سایت شما به همراه خواهد داشت.
برگرفته شده از تجربیات شخصی نویسنده

نجمه نظری
نجمه نظری
محتوانویس و مترجم زبان انگلیس ا‌ست. از خواندن و نوشتن به وجد می‌آید. پر انرژی ا‌ست و به‌سادگی خسته نمی‌شود. در وصف او همین بس که شیفته آموختن ا‌ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *