کسب درآمد از تولید محتوا
5 راز کسب درآمد از تولید محتوا ، پول پارو کن!
ژانویه 12, 2021
محتوا راهکاری مقرون‌به‌صرفه برای جلب مشتری
ژانویه 14, 2021

اعجاز تولید محتوا برای سایت فروش عطر

توسعه بازارهای فروش موفق در زمینه‌های مختلف مستلزم به‌کارگیری توان بالای تولید محتواست. فروشگاه‌های کوچک و بزرگ عطر نیز با توجه به تولید محتوا برای سایت فروش عطر می‌توانند رکودهای اعجاب‌انگیزی از فروش را برای خود به ارمغان آورند.

خوب نوشتن در این حوزه به‌تنهایی کافی نیست؛ شما باید بدانید که چرا و برای چه کسانی می‌نویسید؟ هدف شما از نگارش این کلمات چیست؟ نگارش یک کتاب جذاب راجع‌به عطرها با نگارش قسمت‌های مختلف یک فروشگاه‌ عطر از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

اگر فروشگاه عطری راه‌اندازی کرده‌اید یا سال‌هاست که در این میدان پیراهن کهنه کرده‌اید؛ تفاوتی ندارد! اصول و فنون این کار هر روزه درحال به‌روزرسانی است. به‌همین جهت بهتر است خود را همگام با علم روز دنیا و مهارت‌های نوین پیش ببرید.

تیمحتوا در این نوشتار تلاش کرده‌ است شما را در هر جای مسیر موفقیت راهنمایی کند. گاهی ممکن است به‌دلیل فشارهای مالی و تنش‌های سخت اقتصادی راه را گم کرده باشید. ما اصول صحیح تولید محتوا برای سایت فروش عطر را به‌صورتی کاملا کاربردی به شما آموزش خواهیم داد.

محتوای خوب آن است که خود فروش کند، نه آنکه محتوانویس بگوید!

حتما بارها و بارها درخصوص محتوای خوب و باکیفیت شنیده‌اید. اما اگر بخواهیم تمام ویژگی‌های این نوع محتوا را در یک کلام خلاصه کنیم، باید گفت محتوای حرفه‌ای نوشتاری است که با درک درست نکات مهم، درنهایت به فروش بیشتر انواع و اقسام عطر منجر شود.

تولید محتوا برای سایت فروش عطر

مخاطب رو بشناس

این نکات چیست و چرا تا این اندازه در تعیین کیفیت یک محتوا نقش دارد؟

به‌عنوان مثال گفته می‌شود که شما باید پیش‌‌از هر اقدام دیگری ابتدا مخاطبان و مشتریان احتمالی تجارت عطر و ادکلن خود را شناسایی کنید. اما این حرف به چه معناست؟

نگاهی به محصولات و انواع عطرهای خود بیندازید، با یک حساب سرانگشتی چه افرادی خریداران عمده شما هستند؟ اگر عطرهای گران‌قیمت و مارک‌داری را می‌فروشید، آیا کارمندان یا افرادی با بضاعت کم توان خرید محصولات شما را دارند؟

یا ممکن است عطرهای شما به‌گونه‌ای باشند که قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای داشته باشند، آیا همچنان خریداران لوکس و لاکچری از مشتریان شما خواهند بود؟

حتما منظور ما را از شناسایی و درک نیازهای مشتریان با این مثال فهمیده‌اید. مهم‌ترین نکته درخصوص کسب‌وکار شما آن است که بدانید به چه کسانی می‌فروشید. همین آگاهی به شما در تولید محتوا برای سایت فروش عطر کمک چشم‌گیری می‌کند.

محتوای بازاریابی‌شده، تور شما را پر از ماهی طلایی خواهد کرد!

اگر وضعیت صفر کسب‌وکار شما را پله صفر در نظر بگیرید و رسیدن به اهداف و چشم‌اندازها را پله نهایی و قله ببینید، مسیری که می‌پیمایید درواقع پله به پله انجام می‌شود.

پله بعدی آن است که شما براساس اطلاعاتی که از شناخت مشتریان خود دریافت کرده‌اید، استراتژی مناسبی را طراحی کنید. این مسئله بدین معناست که بدانید چه زمان و چه وقت به چه محتوایی نیاز دارید!

 

تولید محتوا برای سایت فروش عطر

استراتژی محتوایی داشته باش!

هم‌اکنون در کجای مسیر هستید، چه تعداد مخاطب دارید و این مشتریان چه انتظاراتی از شما دارند؟ براساس این اطلاعات باید تعداد کلماتی که برای محتوا در نظر می‌گیرید، نوع کلمات کلیدی که قصد رشد در آن‌ها را دارید و حتی سایر محتواهای موجود در صفحات خود را به‌خوبی تنظیم کنید.

درصورتی‌که بدانید هر قسمت و صفحه‌ای به چه نوع محتوایی نیاز دارد، چه زمانی باید آن را منتشر کنید و این محتواها چگونه خواسته‌های مشتریان شما را برطرف می‌کنند، برگ برنده‌ای در مشت خواهید داشت که شما را به اوج موفقیت خواهد رساند.

کلمات و لحن بد، قاتل موفقیت شما

اگر می‌خواهید کار تجارت خود را یک‌سره کنید، بهتر است همین حالا این عبارات، اصطلاحات، کلمات و لحن را در قسمت‌های مختلف مقالات و سایر محتواهای خود جای دهید. شکست شما تضمینی خواهد بود!

همان اندازه که برخی کلمات قدرت ماورایی در ایجاد حس رضایت مشتریان دارند، برخی دیگر قدرت دارند شما را با سر به زمین بکوبند. شاید پس از شنیدن این کلمات تصور کنید که کمی اغراق کرده‌ایم، اما بهتر است به تجربه ما اعتماد کنید.

به‌عنوان مثال هیچ‌گاه از لحن دستوری یا امری استفاده نکنید و به‌جای آنکه به مخاطبان پیشنهاد دهید. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید بگویید که این عطر را تهیه کنند، بگویید:

خرید این عطر خوش‌بو را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
نگویید:
این عطر را خریداری کنید.

سعی کنید صداقت در کلام شما باشد نه در واژه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید. اگر به‌اندازه کافی صادق بوده باشید، مخاطبان آن را درک می‌کنند. درنتیجه نیازی به استفاده از قیدهایی مانند صادقانه، به‌راستی، درواقع و مانند این نیست!

تولید محتوا برای سایت فروش عطر

لحن محتوا مشتری رو برات نگه میداره!

به‌عنوان مثال اگر عطری واقعا خوش‌بو نیست، نیازی نیست درخصوص بوی فو‌ق‌العاده آن داستان‌پردازی کنید.

از قطعیت‌بخشیدن به اطلاعاتی که درخصوص آن‌ها اطمینان ندارید، بپرهیزید. تلاش کنید این قبیل اطلاعات را با کلماتی که معنای احتمال می‌دهند جایگزین کنید.

به‌عنوان مثال این عطر احتمالا شما را برای مهمانی سر ذوق می‌آورد. به جای آنکه بگویید این عطر صددرصد مورد رضایت شما خواهد بود. از کجا چنین اطمینانی دارید؟

هیچ‌کس از افراد منفی که اتفاقات و اخبار بدی را منتشر می‌کنند خوشش نمی‌آید. شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید، پس همه تلاش خود را به‌کار بگیرید لحنی صمیمانه، مثبت و خوش‌بینانه داشته باشید؛ بدون آنکه مجبور به اغراق شوید!

با ترفندهای روانشناسی، مشتریان را از عذاب‌وجدان نجات دهید!

طبق گفته‌های روانشناسان تعداد بسیار زیادی از مشتریان همواره هنگام خرید با خود احساس گناه می‌کنند. آن‌ها تصور می‌کنند که با این خرید پول خود را به هدر می‌دهند. شما همان کسی هستید که باید آن‌ها را از این عذاب همیشگی رها کنید. اما چگونه؟

تولید محتوا برای سایت فروش عطر

گناه خرید کردن و کم کن

در این موارد بهتر است شما دست خود را روی نقاط حساس محصولات بگذارید و آن را به مخاطب نشان دهید.

به‌عنوان مثال عطر یا ادکلن شما باوجود عطری خوش قیمت ارزانی دارد، بنابراین مشتری می‌تواند بدون صرف هزینه گزافی آن را تهیه کند.

ازطرفی برخی محصولات شما عطر ماندگاری دارند به‌گونه‌ای که آن‌ها پس‌از یک‌ بار مصرف می‌توانند تا ساعت‌ها و حتی روزها از بوی خوش آن استفاده کنند. اگرچه آن‌ها هم‌اکنون هزینه بسیاری را برای خرید عطر صرف می‌کنند، درازای آن تا ماه‌ها به عطر نیاز نخواهند داشت.

درصورتی‌که از ترفندهایی برای این کار استفاده کنید، نه‌تنها خرید عطر و ادکلن به‌راحتی از سوی خریدار انجام می‌شود، بلکه او را به یکی از مشتریان پروپاقرص خود تبدیل خواهید کرد.

آن‌ها شما را ارزشمند می‌بینند؛ چراکه شما به آن‌ها و اقدام‌شان ارزش بخشیده‌‌اید.

با کپی پیست راه به جایی نخواهید برد!

اگر در بستر وب و تولید محتوا فعالیت داشته‌اید، حتما می‌دانید که محتوای کپی‌شده هیچ ارزشی ندارد! اما باید بگوییم تنها زمانی اهمیت این مسئله را درک می‌کنید که از وجود چنین محتواهایی و ازدست‌رفتن اعتماد مخاطبان متضرر شوید.

با تیم محتوای حرفه‌ای و کاردرستی همکاری کنید که نگرانی شما را در این خصوص کم می‌کنند یا آنکه وقت بیشتری را برای بررسی این مسئله صرف کنید. این را بدانید هرچه وقت بیشتری صرف تولید محتوا برای سایت فروش عطر تراز اول و یونیک کنید، پول و وقت خود را سرمایه‌گذاری کنید.

آنچه در تولید محتوای فروشگاه عطر گذشت…

تولید محتوا برای چنین فروشگاه‌هایی بسیار متفاوت است و بهتر است شما این نکات طلایی را به یاد داشته باشید. دراین‌صورت این فرصت را دارید که از رقبای خود پیش بیفتید و درآمدهای سرشاری را از آن خود کنید.

اینکه مشتریان خود را به‌خوبی بشناسید شما را جلو خواهد انداخت اما رفع این نیازها همان کاری است که باید برای کسب‌وکار خود بکنید. سعی کنید به اندازه کلمات طلایی و مثبت، از کلمات نامناسب پرهیز کنید.

لحن مناسبی را برای تجارت خود بیابید که مخاطبان با خواندن آن با شما احساس راحتی و نزدیکی بیشتری کنند. تیمحتوا در کنار شماست که این تکنیک‌ها را بیاموزید و به درآمدهای سرشار از تولید محتوای برای سایت فروش عطر دست یابید.

درصورتی‌که تجارب ارزشمندی در این زمینه دارید، آن را با ما درمیان بگذارید.

برگرفته از

چگونه محتوایی مختصر برای فروش عطر بنویسیم؟

و

نوشتن توضیحات محصولات که مخاطبان را از شما راضی میکند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *