با تکنیک‌های تولید محتوای سایت های حقوقی ، برنده نبرد گوگلیاتور باشید!
ژانویه 11, 2021
اعجاز تولید محتوا برای سایت فروش عطر
ژانویه 13, 2021

5 راز کسب درآمد از تولید محتوا ، پول پارو کن!

کسب درآمد از تولید محتوا

درآمدزایی از تولید محتوا هدفی است که بیشتر افراد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ آن را دنبال می‌کنند؛ درواقع باید گفت کسب درآمد از تولید محتوا کعبه آمال هر فردی است که پا به دنیای بزرگ وب و تجارت آنلاین گذاشته است!

تفاوتی ندارد صاحب یک ‌‌کسب‌‌وکار اینترنتی باشید؛ تولید محتوا را به عنوان فعالیت و سرگرمی در خانه دنبال کنید یا به محتوانویسی و دنیای آن علاقه‌مند باشید؛ در نهایت فعالیتی که دنبال می‌کنید باید سودده باشد؛ در غیر این صورت انگیزه‌ای برای ادامه آن نخواهید داشت.

اما برای پول پارو کردن از تولید محتوا باید راه و چاه آن را شناخت. هزاران راه مختلف وجود دارد که می‌توانید به کمک آنها با تولید محتوا میلیونر شوید! در این بخش سعی کردیم خلاقانه‌‌ترین و شاید ساده‌‌ترین راه‌های کسب درآمد از طریق تولید محتوا را با شما در میان بگذاریم. همراه ما باشید و پاروهایتان را برای شکار پول آماده کنید!

1. کسب درآمد از تولید محتوا با آموزش‌های دوره‌‌‌ای

یادگیری آنلاین!

چیزی که این روزها اسم آن را بیش از هر زمان دیگری شنیده‌اید. خوشبختانه با ورود ویروس کووید-19 افراد بیشتری در جامعه با پتانسیل‌های بستری به نام اینترنت آشنا شدند؛ بستری که می‌تواند امکانات ویژه خود را برای آموزش در اختیار هر فردی قرار دهد.

پاندمی پرخیر و برکت کرونا، اهمیت آموزش مجازی و یادگیری آنلاین را بین تمام اقشار جامعه برجسته و پررنگ کرد؛ اما از میان صاحبان ‌‌کسب‌‌وکارهای مختلف، آنهایی پیروز این میدان بودند که از پیش بسترهای مختلف آموزش آنلاین را شناخته و به کمک آن درآمدزایی می‌کردند.

هنوز هم برای درآمدزایی از طریق یادگیری و آموزش آنلاین دیر نشده است. جالب است بدانید مدرسان پردرآمد دنیا از طریق بستر اینترنت سالانه نزدیک به 100 هزار دلار درآمد کسب می‌کنند.

برای شروع درآمدزایی منتظر پاندمی بعدی هستید؟!

2. کسب درآمد از تولید محتوا از نوع تبلیغاتی

تبلیغات، تبلیغات، تبلیغات!

شرط زنده ماندن یک ‌‌کسب‌‌وکار، بازاریابی و تبلیغاتی هوشمندانه است. مخاطبان زمانی شما را دنبال می‌کنند که نام‌تان را به شیوه‌‌‌ای خلاقانه شنیده باشند.

این روزها تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی بسیار پرطرفدارتر شده است. بسیاری از افراد به دنبال روش‌های جدید، بدیع و خلاقانه برای تبلیغ برندها و نام‌های مختلف هستند.

اگر خالق محتوا هستید؛ به راحتی با ایده‌پردازی و تولید محتوا می‌توانید خود را به دایره میلیونرهای تبلیغاتی اضافه کنید.

سناریو بنویسید؛ عکس‌های تبلیغاتی نو بگیرید یا ویدیوهای تبلیغاتی را به شکلی جدید تدوین کنید. راه‌های زیادی برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؛ کافی است مهارت‌های خود را تقویت کنید که پاروهایتان پول بیشتری از این دریای عمیق بیرون بکشند!

3. کسب درآمد از تولید محتوا با فروش آن!

بسیاری از افرادی که در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند، علاقه‌‌‌ای به برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین یا خلق محتوای سفارشی نداشته و به دنبال روش دیگری برای کسب درآمد هستند.

به عنوان یک تولیدکننده خلاق محتوا، باید ارزش کاری را که تولید می‌کنید، بدانید. بسیاری اوقات افراد فراموش می‌کنند محتوای تولیدی آنها چه ارزشی می‌تواند داشته باشد.

تفاوتی ندارد نقاش باشید یا عکاس، بازاریاب دیجیتالی و یا حتی محتوانویس؛ محتوایی که از ذهن شما خلق شده باشد ارزش دارد و نباید آن را رایگان در اختیار کسی قرار دهید. پس چرا به فکر فروش محتوای خود نیستید؟!

امروزه بسترهای بسیاری برای فروش محتوا وجود دارند که به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید. با ارائه کارهای خود در پلتفرم‌های مختلف از آشنایان و دوستان خود بخواهید با خرید محتوای تولیدشده‌تان، حمایت خود را از شما اعلام کنند.

4. درآمدزایی با تولید عکس یا فیلم‌های استوک!

صنعت تولید محتوا همیشه به فیلم و عکس نیاز دارد!

نمی‌دانید چگونه با یک دوربین عکاسی معمولی یا حتی گوشی موبایل درآمدزایی داشته باشید؟! پس بهتر است سری به وب‌سایت‌های انتشار عکس و فیلم‌های استوک بزنید!

شاید این واژه تا به حال به گوشتان نخورده باشد؛ اما اگر به سایت Unsplash یا Freepik سری بزنید، متوجه منظورمان از واژه استوک می‌شوید!

کسب درآمد از تولید محتوا به صورت عکس و فیلم بسیار ساده‌‌تر از آن چیزی که تصور می‌کنید، ممکن می‌شود. وب‌سایت‌های بسیاری وجود دارند که عکس‌ها، طرح‌ها و فیلم‌های شما را خریده و با انتشار روی وب‌سایت‌شان، آنها را در دسترس کاربران دیگر قرار می‌دهند.

چطور است از امروز سبک عکاسی خود را برای درآمدزایی از دنیای وب تغییر دهید؟!

5. درآمدزایی با تولید یک محتوای اختصاصی

دنیای تولید محتوا خواه ناخواه شما را به سمت و سوی درآمدزایی می‌کشاند؛ شاید تصور کنید اینفلوئنسرهای اینستاگرام یا بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های ویدیوهای یوتیوبی افرادی بی‌کار هستند که ساعت‌های بسیاری را پای این شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند؛ با این حال شما از درآمد آنها خبر ندارید!

دنیای امروزه، دنیایی اجتماعی است؛ اما از فاصله دور!

تعامل از فاصله نزدیک جای خود را به ارتباطات مجازی از فاصله دور داده است.

بسیاری از افراد برای آموزش، پژوهش، ایده‌پردازی، سرگرمی و هزاران دلیل دیگر به سراغ شبکه‌های اجتماعی می‌روند. این شبکه‌ها با بررسی الگوی جستجوی کاربران، آنها را در دل خود نگه می‌دارند و در این میان افرادی به کسب درآمد از تولید محتوا می‌رسند که برای خلق محتوای با ارزش، زمان گذاشته باشند.

امروزه درآمدزایی از طریق اینترنت با وجود انواع گوشی‌های هوشمند به ساده‌‌ترین کار تبدیل شده است؛ البته فراموش نکنید برای پول پارو کردن از دنیای عمیق وب، باید صبر، پشتکار، پشتکار و پشتکار داشت.

کسی نمی‌تواند یک شبه مخاطبان این دنیای عظیم را از آن خود کند؛ با این حال با یک برنامه‌ریزی دقیق و تولید محتوای اختصاصی برای یکی از پلتفرم‌ها، یا حتی مجموعه‌‌‌ای از آنها، می‌توانید به سادگی مشغول کاری باشید که از آن لذت می‌برید و در کنارش میلیونر می‌شوید!

شما برای کسب درآمد از تولید محتوا چه راهی می‌شناسید؟!

درآمدزایی از دنیای وب یک شغل تقریبا جدید و کمی ناشناخته است؛ هنوز مسیر کسب درآمد از این دنیای بزرگ و عجیب کاملا شناسایی نشده و هر فردی با ذهن خود راهکاری برای درآمدزایی از آن پیدا می‌کند.

با این وجود نمی‌توان انکار کرد که آینده از آن کسانی است که خود را با دنیای امروز سازگار کرده و به شغل‌های سنتی بسنده نکرده‌اند.

روش‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید با کمی خلاقیت به همراه پشتکار، از آنها برای درآمدزایی اینترنتی استفاده کنید. شما چه روشی را می‌شناسید؟!

آیا تجربه درآمدزایی از دنیای وب و تولید محتوا را داشته اید؟! نظرات خود را با ما در مان بگذارید.

برگرفته شده از

8 روش کسب درآمد به عنوان تولیدکننده محتوا

مرضیه زارع
مرضیه زارع
زیست شناسی خوندم؛ هنر رو دنبال می‌کنم و محتوا می‌سازم. شاید در ظاهر ربطی به هم نداشته باشن..!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *